Jump to content

Egyre gyakoribb probléma a lakosság körében! A depresszió, mely sokak életét megmérgezi…

2016. 11. 28. 17:36

A depresszió a felnőtt lakosság 7-7,5 százalékát érinti, előfordulása két és félszer gyakoribb, a „fogamzóképes” korú nőknél, mint a férfiaknál. A depresszió tavasszal gyakoribb, azonban létezik téli depresszió is, amely az adott embernél minden télen felüti a fejét.

A magány, az egyedüllét, a stresszes életmód, az ünnepek közeledtével bár nem tesz jót a hangulatunknak, de nem eredményez minden esetben depressziót. A depresszió jóval több, mint a mindennapi életben gyakran tapasztalható szomorúság, rossz közérzet, elkeseredettség. A depresszióban szenvedő betegek esetében jelentős mértékben spontán alakul ki ez a betegség, a másik felénél különféle környezeti hatások, családi tragédia, lelki sérülés okozza.

A depresszió a” fogamzóképes” korú nőknél 2-2,5-szer gyakoribb, ennek egyik oka hormonális-biológiai, a másik oka pedig a nőket érő jelentős pszichoszociális terhelés.

 A depressziós betegek jelentős részének állapota, 3-4 hónap alatt magától is javul és meggyógyul, azonban 20-25 százalékuknál krónikussá válik, ezesetben, a gyógyulás érdekében terápiás kezelés szükséges.

A végleges gyógyuláshoz elengedhetetlen a gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia pontos követése. A betegek jelentős része ott követi el a hibát, hogy mikor javulást észlel, abbahagyja a kezeléseket. Ez a legnagyobb hiba, amit elkövethetnek. Ugyanis a végleges gyógyulás érdekében végig kell csinálni a kezelést, egészen addig még a hozzá értő szakorvos jónak látja. Az idő előtt abbahagyott kezelés, visszaesést eredményezhet.

Szakember szerint legfontosabb dolog, a betegsegítő programok kidolgozása, amelyek a gyógyult betegeket is benntartják a terápiában, hiszen az igazi gyógyulás hosszú távon érhető el.

 

(Forrás: lelkielet.hu, hirado.hu l Kép: pixabay.com)