Jump to content

Boldogságprogram a gyermekekért

2016. 09. 19. 13:09

A Egészségügyi Világszervezet legfrissebb felmérése szerint 2020-ra a depresszió lesz a legnagyobb népegészségügyi probléma. Hazánkban egyre több gyereknél diagnosztizálják a betegséget. A Boldogságprogram egyebek mellett ezt is igyekszik megelőzni.

 

Már 300 oktatási intézmény csatlakozott a 2014-ben indult Boldogságprogramhoz. A boldogságoktatás egy amerikai professzortól, Martin Seligmantől ered. Szerinte ahhoz, hogy a fiatalok kiegyensúlyozottak és sikeresek legyenek, szükség van a pozitív pszichológia oktatására.

Ezt a kezdeményezést fejlesztette tovább a Jobb Veled a Világ Alapítvány még 2014-ben. Egy 10 hónapos ingyenes programot hoztak létre, melynek során úgynevezett boldogságfokozó technikákat tanítanak a gyerekeknek. Az órákon eddig mintegy 6 ezer gyerek vett részt. A foglalkozásokon a gyerekek hétről hétre egy új fogalommal ismerkednek meg. van, hogy a társas kapcsolatok kerülnek középpontba, de van, hogy a megbocsátásról, a háláról, az együttérzésről, szeretetről, az örömről vagy épp az önbizalomról beszélgetnek.

Kutatások bebizonyították, hogy a boldog gyerekek önbizalma erős, tudnak pozitívan gondolkodni, hisznek magukban, képesek kiutat találni a problémákból és így sikeresebbek az életben is. A Boldogságprogram több komolyabb betegséget is igyekszik megelőzni. A Egészségügyi Világszervezet legfrissebb felmérése szerint 2020-ra a depresszió lesz a legnagyobb népegészségügyi probléma. Ezt hazánkban egyre több gyereknél diagnosztizálják.

 

 

 

(Forrás: lelkielet.hu; hirado.hu l Kép: pixabay.com)